W sobotę, 5.11.2016 r., wręczono nagrody w konkursie „Pomorska Nagroda Rzemiosła 2016”. Uroczysta gala odbyła się w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Konkurs skierowany był do firm rzemieślniczych województwa pomorskiego i miał za zadanie wyróżnić te najbardziej innowacyjne i wielopokoleniowe oraz nagrodzić poszczególne osoby za wkład w rozwój rzemiosła. Laureatem konkursu został nasz długoletni członek, pan Bronisław Bertrand, który otrzymał wyróżnienie w kategorii: „Rzemieślnik Roku-Senior Rzemiosła”.

Podczas uroczystej gali wręczono także najwyższe odznaczenie rzemieślnicze, jakim jest Szabla Kilińskiego. To wyjątkowe odznaczenie
za zaangażowanie w rozwój rzemiosła na Pomorzu otrzymał nasz członek pan Zbigniew Stencel, który pełni funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MŚP oraz zasiada w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.

Drogim laureatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia!

Z dumą informujemy, że Powiatowy Cech Rzemiosł MiŚP był licznie reprezentowany w gronie osób nominowanych w poszczególnych kategoriach konkursu. Do nagrody w kategorii „Debiut Roku” nominowany został pan Henryk Konkol, w kategorii „Firma Innowacyjna” pan Piotr Jóskowski, w kategorii „Osobowość Roku” pan Wojciech Nowicki, oraz w kategorii Firma Wielopokoleniowa” pan Marek Kreft.

Organizatorem konkursu była Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku, która od lat nagradza firmy rzemieślnicze.

Pierwsza edycja konkursu Pomorska Nagroda Rzemiosła stanowi kontynuację rzemieślniczych konkursów Firma z Jakością”, przeprowadzonego w latach 1996-2006 i „Firma z Przyszłością”, który organizowano w latach 2007- 2013.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z w/w uroczystości. KLIK