W dniu 24.02.2015 r. w Dworze Artusa odbyło się spotkanie  rzemieślników z przedstawicielami władz województwa pomorskiego. Organizatorem spotkania była Pomorska Izba Rzemieślnicza w Gdańsku z prezesem Wiesławem Szajdą na czele.Na uroczystość przybyli: wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak, wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski i pomorski kurator oświaty Elżbieta Wasilenko.

Na spotkaniu wręczono listy gratulacyjne przyznane w czterech kategoriach.

Jedną z wyróżnionych organizacji rzemieślniczych jzostał nasz Powiatowy Cech Rzemiosł MiŚP w Wejherowie.Prezes Cechu pan Brunon Gajewski odebrał list gratulacyjny m.in. za promowanie szkolnictwa zawodowego. Wyróżnienie otrzymała również Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego.List gratulacyjny przekazano na ręce dyrektora szkoły Waldemara Bargańskiego.

Podobny wyraz uznania otrzymały uczennice, kształcące się w zawodzie fryzjerstwa u mistrza Henryka Mosiejko. Wyróżnione uczennice : Paulina Baranowska, Ania Perszon, Natalia Hebel oraz Joanna Orłowska zajmowały czołowe miejsca we fryzjerskich Mistrzostwach Polski i innych konkursach.

Za nowoczesność i profesjonalizm zarządzania firmą list gratulacyjny odebrał również nasz rzemieślnik Mirosław Richert, który jest producentem mebli, właścicielem firmy "MIRO".

 

Poniżej zdjęcie z uroczystości.