Szanowni Państwo,

w imieniu wydawcy – Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, miło mi przekazać Państwu II wydanie pomorskiego thinklettera Idee dla Pomorza pt. Stawka i oblicza cyfryzacji.

W jaki sposób pandemia wpłynęła na tempo i kierunek globalnego wyścigu technologicznego? Jaka jest rzeczywista stawka cyfryzacji, przed którą stoją dziś polskie przedsiębiorstwa, samorządy i administracja? Jak cyfryzować, a jak NIE cyfryzować? Czy polskie firmy produkcyjne są już gotowe na przemysł w wydaniu 4.0?

To tylko niektóre z wielu inspirujących tematów, poruszonych w tym wydaniu. Znajdą w nim Państwo ponad 25 głosów eksperckich, w tym m.in. byłej Minister Cyfryzacji, Anny Streżyńskiej, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dr inż. Wojciecha Kamienieckiego, Prezesa Zarządu CD Projekt, Adama Kicińskiego czy Prezesa Zarządu Blue Media, Sebastiana Ptaka

Gorąco zachęcam do lektury i dalszego rozpowszechniania publikacji, która dostępna jest na stronie:

https://www.kongresobywatelski.pl/wp-content/uploads/2020/11/idee_dla_pomorza-2-2020.pdf

Równocześnie serdecznie zapraszam Państwa do debaty on-line pt. „Stawka i oblicza cyfryzacji”, która odbędzie się 13 listopada w godz. 11.-12.

Podczas debaty uczestnicy zastanowią się:

  • Jaka jest rzeczywista stawka cyfryzacji polskich przedsiębiorstw? Czy i w jaki sposób nasz rdzeń kulturowo-mentalny zweryfikuje ten proces?
  • Dlaczego nawet najdalej posunięta digitalizacja pojedynczej firmy nie wystarczy i konieczne jest szersze – kompatybilne z otoczeniem – ucyfrowienie sieciowe?
  • Jak dziś wygląda transformacja technologiczno-cyfrowa małych i średnich polskich, w tym również pomorskich, przedsiębiorstw?

Debata będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Kongresu Obywatelskiego https://www.youtube.com/channel/UCn3cn6PS0o-1U6tm7Sq6PgA A po jej zakończeniu na kanale będzie można również obejrzeć jej retransmisję.